Кошик
245 відгуків
sketch.com.ua
+380 (73) 305-80-21

Пастель

Пастель або, як її ще звикли називати, пастельні крейди - це брусочки спресованого пігменту зі сполучною речовиною. Насправді, матеріал не має нічого спільного з крейдою, яким пишуть на дошці або малюють на асфальті, крім, мабуть, форми. За своєю консистенцією пастельні крейди набагато м'якше крейди звичайних і підходять для більш делікатного і живописного малювання на папері або картоні. І оволодіти цією красивою технікою зможе будь-хто!
Незважаючи на те, що пастельні кольори прийнято вважати неяскравими і ніжними, набори пастелі пропонують багату палітру відтінків, від м'яких приглушених до яскравих і насичених. У наборах можуть бути присутніми як різнокольорові олівці, так і градації відтінків одного кольору. 
 
Існує кілька різновидів пастелі, кожна з яких відповідає своїм властивостям і підходить під різні стилі малювання. 
 
Суха пастель. Випускається в формі крейди круглої або прямокутної форми. Як правило, круглі дрібні володіють більш м'якою і сипучої текстурою, вони підходять для великих об'єктів, узагальнених малюнків або фону, дуже легко розтушовують. Прямокутними, твердішими за своєю консистенцією крейдою зручно промальовувати деталі або малювати невеликі об'єкти на картині. 
 
Масляна пастель. Вона більш універсальна, відмінно лягає на самі різні поверхні, не тільки на папір. Масло в складі робить ці дрібні менш сипучими і надає квітам особливу яскравість. Принцип роботи з масляною пастеллю трохи відрізняється: такі дрібні складніше піддаються розтушовуванні, тому краще віддати перевагу чітким і впевненим штрихами. 
 
Акварельная пастель. Її особливість полягає в тому, що при контакті з водою вона перетворюється на справжнісіньку акварель. Досить розмити пензликом малюнок, щоб з пастельного він перетворився в акварельний. Це дозволяє створювати цікаві роботи в змішаних техніках і досягати незвичайних ефектів в малюнку.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner